Романюк Володимир

 

Гобой

 
 
Романюк.jpg
 
 

Народився 8 січня 1958 року в місті Броди Львівської області в сім'ї службовців.

З 1964 по 1972 роки навчався в середній школі № 1 м. Броди. З 1966 по 1972 роки навчася в дитячій музичній школі по класу гобоя.

В 1972 - 1976 роках навчався у Львівському державному музичнму училищі (зараз ім. Станіслава Людкевича) по класу гобоя у чудового педагога та людини заслуженого діяча мистецтв Закопця Мирона Михайловича, якому я дуже завдячую за навчання , а особливо за привиту любов до гобоя. Вчитель навчав, що головне в інструменті -  це звук.

Училище закінчив  з відзнакою.

В 1976 році вступив до Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського на духовий відділ по класу гобоя до педагога, кандидата мистецтвознавства, професора та напрочуд прекрасної людини Носирєва Євгена Романовича.

В вересні 1979 року пройшов конкурс до щойно створеного Державного естрадно-симфонічного оркестру України, диригент А. Ануфрієнко, на посаду замісника концертмейстера групи гобоїв. З того часу і до тепер я працюю в оркестрі вже  майже 38 років. Роботу новостворений оркестр розпочав 3 жовтня 1979 року.

В 1981 році закінчив Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського  та отримав розприділення до Державного естрадно-симфонічного оркестру України.

Під час навчання працював в Симфонічному оркестрі радіо та телебачення під керівництвом народного артиста України Гнєдаша В. Б., згодом в Київському державному оркестрі народних інструментів під керівництвом Якова Орлова.

В листопаді 1981 року був призваний до армії, де  служив в Ансамблі пісні і танцю київського військового округу (м. Київ). Після демобілізації, в травні 1983 року, повернувся до роботи в ДЕСО України.

В 1984 році пройшов конкурс на посаду регулятора групи гобоїв. В грудні 1987 року пройшов конкурс на посаду концертмейстера, соліста групи гобоїв. Паралельно з основною роботою працював в Заслуженому академічному симфонічному оркестрі України під керівництвом народного артиста України Федора Глущенка.

В період з 1985 по1995 роки працював педагогом по класу гобоя в музичній школі № 20. Мої учні неодноразово приймали участь в конкурсах юних виконавців де займали призові місця, а згодом навчалися у музичних училищах та консерваторії.

В 1990 році, по сувмісництву працював в Оркестрі оперної студії консерваторії.

На весні 1992 року відбулася моя перша закордонна поїздка  до Іспанії (м. Памплона), а в 1993 році до Польщі у складі Заслуженого  академічного симфонічного оркестру України, керівник народний артист України Ігор Блажков.

В 1993 році пройшов відбір до Київського симфонічного оркестру та хору (КСОХ) під керівництвом Роджера Мак Мерріна(США).

Довгий час співпрацював з Київським камерним оркестром філармонії. Диригент народний артист України Роман Кофман. У складі цього колктиву восени 1994 відбулися гастролі до Нідерландів (м. Амстердам, концертний зал Концерт-Гебау. м. Роттердам), а 1996 до Швейцарії (м. Цюріх, концертний зал Тон-Халлє. м. Арбон). Також у складі камерного оркестру в рамках концертного циклу "Роман Кофман та його друзі" мав честь працювати з видатними солістами-інструменталістами: Наталія Гутман, Олександр Князєв(віолончель), Сергій Стадлєр, Гідон Кремер, Олег Криса, Ліана Ісакадзе (скрипка), Микола Сук, Микола Петров (фортепіано) та інші. Всі концерти транслювалися на каналі ТЕТ.

В лютому 1995 року відбулася перша закордонна поїздка Державного естрадно-симфонічного оркестру України до Нідерландів (концертний зал Концерт-Гебау), 1995рік - Швейцарія та Італія (неодноразово). 1996 рік - Іспанія, постановка опери Дж.Верді "Фальстаф" (м. Більбао). Влітку 1996 року - Італія (м.Рим, о. Сицілія та інші ). В 1997 році оркестр мав концерти в Нідерландах та Італії.

Восени 1998 року відбулася перша гастрольна поїздка у складі КСОХ під керівництвом Роджера Мак Мерріна до  США. Виступав у найкращих концертних залах, а саме: Карнегі Холл (Нью -  Йорк), Северент Холл(Клівленд), Цінцінатті музичний холл (Цінцінатті). Протягом багатьох  турів  з Київським симфонічним оркестром та хором були виконані численні коцертні програми  у 43 штатах США, а також в Канаді. З КСОХ  співпрацюю до сьогодні.

З 1998 розпочав співпрацю з Національним ансамблем солістів "Київська камерата". Керівник народний артист України Валерій Матюхін.

З 2000 року приймаю участь в багатьох концертних проектах у складі Камерного оркестру та хору ім. Бориса Лятошинського при Національному будинку органної та камерної музики. Художній керівник, народна артистка України Валентина Іконник-Захарченко.

Співпрацював з  Національним симфонічним оркестром київської філармонії, Камерним ансамблем "Віртуози Києва" , Чернігівським академічним симфонічним оркестром філармонії.

З камерним складом оркестру ДАЕСО України неодноразово виконував сольні твори: Концерти А. Вівальді - C-dur, F - dur, Й. С. Бах - двійний концерт для скрипки та гобоя, М. Дремлюга - когцерт для гобоя, Хендеміт - соната, К. Сен-Санс - соната. На гастролях в Нідерландах виконував твір Арона Копленда для англійського ріжка та труби.

Часто приймав участь у камерних ансамблях різних складів (тріо, квартети, квінтети та ін.).

Під час творчої кар'єри працював з видатними диригентами: нар. арт СРСР Стефан Турчак, народні артисти України - Вадим Гнєдаш, Федір Глущенко, Юрій Дущенко, Ігор Блажков, Володимир Сіренко, Роман Кофман, Валентина Іконник-Захарченко, Валерій Матюхін, Іван Гамкало, Алін Власенко, Віктор Здоренко, Микола Дядюра. Заслужені діячі мистецтв:  Микола Лисенко, Віталій Блінов, Микола Сукач, Ігор Андрієвський, Наталія Паламарчук, Алла Кульбаба, Сергій Голубничий.  Зарубіжні диригенти: Роджер Мак Меррін (США), Двайт Беннет, Вес Дженсен (Канада), Вахтанг Джорданія (США), Лукас Рейніцер (Швейцарія), Доменіко Бартолуччі, Рікардо Капассо (Італія),Армандо Крігер(Аргентина), Мішель Лєгран (Франція), Ганс Нагель (Німеччина), Томас Гаал (Угорщина) та багато інших.

За час роботи в ДАЕСОУ та інших колективах було зіграно велику кількість симфоній, опер, балетів, кантат, месс, ораторій, акомпаніментів, ансамблів, увертюр, реквіємів видатних композитоів світового значення: Й. С. Бах, А. Марчелло, А. Кореллі, Б. Барбіроллі, А. Альбіноні, А. Вівальді, В. А. Моцарт, Г. Гендель, Й. Гайдн, Л. Ван Бетховен, Дж. Верді, Й. Брамс, А. Дворжак, Й. Штраус, Р. Штраус, Р. Вагнер, Дж. Гершвін, Д. Пуччіні, М. Равель, Ф. Ліст, К. Сен-Санс, Г. Малер, А. Копленд, П. Чайковський, М. Римський-Корсаков, М. Глінка, С. Рахманінов, Д. Шостакович, С. Прокофьєв,  С. Танєєв, А. Хачатурян, М. Мусоргський, М. Лисенко, М. Березовський, Д. Бортнянський, А. Ведель, М. Леонтович, К. Стеценко, С. Людкевич, Є. Станкович, Б. Лятошинський, М. Ревуцький,  А. Штогаренко, М. Дремлюга, Ж. та Л. Колодуб та багато ін.

За ці роки в складі різних колективів було записано багато класичних творів у форматі CD та DVD.

Мав честь працювати з талановитими солістами-інструменталістами та вокалістами: народні артисти СРСР А. Соловяненко, Є. Мірошниченко, Д. Гнатюк, О. Образцова. Народні артисти: Г. Ціпола,О. Білозір, С. Ротару, А. Пугачова, Н. Яремчук, В. Зінкевич, М. Стефюк, Н. Матвієнко, Д. Хворостовський, П. Зібров, А. Швачка,Т. Штонда, В. Півоваров, В. Лукянець, К. Річареллі, М. Кабальє, А. Сафіна, Деміс Русос, М. Носков, І. Попович, Серж Танкян (США) та багато ін.

Брав участь у багатьог творчих проектах:

 1980-ті роки: "Кримські зорі", "Біла Акація" (м. Одеса), Дні культури України в Узбекистані, Казахстані.

1996-1997 роки: "Роман Кофман та його друзі"

"Нотр дам де парі", "Рок-симфоні", "Рок опера Моцарт"

Гастролював в країнах Європи, Азії та Америки: Іспанія, Нідерланли, Швейцарія,Німеччина, Італія, Франція, Австрія, Чехія, Словакія, Польща, Угорщина, США (43 штати), Канада, Естонія, Латвія, Литва, Росія, Білорусь, Молдова, Узбекистан, Казахстан, Киргизстан, Кувейт, Ліван, Оман, Південна Корея, Фінляндія  та ін.

Учасник міжнародного проекту WORLD PHILARMONIC ORCHESTRA - Paris,le 6 Juin 2002.

Окрім музики, люблю подорожувати, фотографувати, рибалити.

З задоволенням працюю на дачі, займаюся благоустроєм присадибної ділянки: і як муляр, і маляр, плиточник, столяр, садівник.