Зайцева Тетяна

 

Перша скрипка

Зайцева Т.В. 2.jpg
 
 

Народилася в Олександрії на Кіровоградщині.

Змалечку музика завжди була поруч зі мною. Бабуся мала чудовий, самобутній голос і її, без професійної освіти, двічі запрошували співати солісткою до Одеського оперного театру.  Бабусин двоюрідний брат виготовляв народні музичні інструменти та в 30-ті роки ХХ століття виїхав до Канади, де відкрив магазин музичних інструментів.

Після закінчення з відзнакою музичної школи по класу скрипки, склала іспити до Кіровоградського музичного училища. Мені пощастило вчитися у викладачів Одеської виконавської школи – О.Й. Духовного, Н.Ю. Хілобокової. Від них я перейняла мистецтво вільної гри на інструменті.

Після музичного училища, яке закінчила з червоним дипломом, - вступила до Київського національного університету культури і мистецтв. Вже з І курсу університету почала виступати солісткою з Народним ансамблем “Будьмо” та Ансамблем пісні і танцю Прикордонних військ України, багато гастролювала. Неодноразово солісткою грала з Університетським  студентським симфонічним оркестром в Національній філармонії України та інших залах.

Після випуску з університету пройшла конкурсний відбір до Державного естрадно-симфонічного оркестру України, де працюю дотепер. Разом з оркестром була на гастролях у багатьох країнах світу: Голландії, Іспанії, Франції, Німеччині, Південної Кореї.

Кілька років тому розпочала педагогічну діяльність, спершу - з викладання фаху скрипки своїм дочкам-двійнятам; згодом стала викладачем музичної школи, де з радістю передаю свій досвід дітям, виступаю з лекціями по педагогіці на різноманітних семінарах.

Скрипка – частина мене, без неї я не уявляю свого життя. Вірю, що музика - найпрекрасніше з усіх мистецтв, яке робить світ навколо нас кращим.