З приводу публікації в газеті "Дзеркало тижня"

 
milkovi-444287-unsplash.jpg
 
 

Адміністрація Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України змушена висловити кілька зауважень з приводу публікації інтерв’ю колишнього художнього керівника оркестру М.В.Лисенка на сторінках видання «Дзеркало тижня» (№7, 2018 рік).

Публікуючи однобічний матеріал з вибірковими фактами та упередженими твердженнями, редакція не надала керівництву оркестру можливості відповісти на звинувачення, що є, на нашу думку, прямим порушенням журналістської етики.

Вважаємо за необхідне довести до відома редакції факти.

Наприкінці грудня 2017 року в оркестрі було оголошено конкурс на заміщення кількох вакантних посад, серед яких – посади артистів груп скрипок, віолончелей, валторн, диригента. У зв’язку із завершенням контракту з художнім керівником, у відповідності до законодавства, було оголошено конкурс на цю посаду.

Конкурсна процедура є цивілізованою європейською практикою і гарантією прозорості та неупередженості в доборі кадрового складу. Переконані, що відкритий конкурс - ефективний механізм для якісного оновлення і творчого зростання, це - єдиний шлях для трансформації закладів культури з радянської централізованої адміністративної  моделі на демократичну європейську.

Контракт М.В.Лисенка з оркестром завершився в лютому 2018 року. У повній відповідності до вимог законодавства його заздалегідь було проінформовано про конкурс і запропоновано взяти в ньому участь.

Інформацію про конкурс було розміщено на інформаційних ресурсах Міністерства культури України та в пресі. До складу конкурсної комісії увійшли відомі та авторитетні музиканти, співробітники провідних національних закладів культури.

В адміністрації оркестру немає підстав сумніватися в професійності членів комісії і та обґрунтованості їхнього висновку на користь іншого кандидата. Ми переконані, що професійні якості музикантів мають оцінюватися на підставі об’єктивних критеріїв, а не династичних зв’язків. Визнаючи грандіозний внесок в українську культуру Миколи Лисенка, пращура екс-художнього керівника ДАЕСОУ, ми хочемо підкреслити, що комісія неупереджено оцінювала всіх учасників незалежно від прізвищ, творчого звання або родинних зв’язків.

Ми закликаємо журналістів до об’єктивної оцінки творчості музикантів і поваги до прав кожної особистості незалежно від роду діяльності її пращурів. Ототожнення прадіда і правнука через «омонімічну призму» є очевидною маніпуляцією, якої не мало би припускатися поважне видання. Хоча би тому, що поняття «омоніми» натякає на різну якість однакових слів.

Тому адміністрація рішуче відкидає закиди у «непрозорості» конкурсної процедури і в упередженості щодо персони колишнього художнього керівника. Коментар автора інтерв’ю про «непрозорі процеси, пов'язані із конкурсною системою у сфері культури» ми вважаємо кричущим перекручуванням фактів, не сумісним з професійною журналістикою.

Керівництво оркестру готове до діалогу з журналістами і вітає суспільний інтерес до діяльності нашого колективу. Закликаючи редакцію «Дзеркала тижня» до зваженості в оцінках і неупередженості в поданні інформації, ми просимо надати керівництву оркестру можливість відповісти на сторінках газети по суті висунутих звинувачень, а читачам - можливість самостійно зробити висновки щодо їхньої природи.

Зі свого боку хочемо запевнити читачів видання і наших слухачів в тому, що оркестр, який майже сорок років виступає на українській сцені, і надалі робитиме все можливе для розвитку національної культури. Цінуючи її здобутки і рухаючись вперед.

Адміністрація Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України

 
Kyiv Fantastic Orchestra